ODPUST św. IZYDORA - 10 maja (środa)

Intencja modlitewna na maj:

Papieska:

Módlmy się, aby ruchy i wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły swoimi charyzmatami potrzebującym na świecie.

Parafialna:

Za młodzież, która przyjęła w tym miesiącu sakrament bierzmowania – o odwagę wiary i życie godne świadka Chrystusa. Za dzieci Pierwszokomunijne, aby zawsze żyły w przyjaźni z Jezusem. O pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i zawodowych oraz mądre i roztropne realizowanie powołania dla młodych. Za rodziców, dziadków i wszystkich dorosłych, aby dawali dzieciom i młodzieży przykład chrześcijańskiego życia.

5 Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023 r.

1. Codziennie po Mszy św. o godz.18.00 jest w naszym kościele Nabożeństwo Majowe, a w niedziele o godz. 15.45. Zachęcam do praktykowania bardzo dawnego zwyczaju śpiewania majówek przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

1. W środę, 10 maja będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Izydora, patrona naszej Parafii i patrona wszystkich rolników.

Msze św. o godz. 9.00; 11.00 – suma z procesją, a po południu o 18.00 - z Nabożeństwem Majowym. Zapraszam asystę procesyjną na sumę.

W czasie Odpustu będziemy gościć przedstawicieli Stowarzyszenia Życia Konsekrowanego, czyli takiego nowo powstałego zakonu, znajdującego się w Kielcach przy Parafii św. Pawła (przy ul. Wileńskiej). Przybędzie ksiądz i 2 siostry. To w tej wspólnocie został namalowany obraz św. Izydora, który zostanie uroczyście poświęcony.

1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Jutro, 8 maja – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, Patrona Polski.
  • Wtorek, 9 maja, w naszej kieleckiej diecezji Święto NMP Łaskawej, Patronki Diecezji Kieleckiej.
  • 12, 13 i 14 maja (piątek, sobota, niedziela) wspomnienie w liturgii św. Pankracego, św. Bonifacego i św. Serwacego tzw. „zimnych ogrodników”:
  • Św. Pankracy to 14-letni męczennik rzymski, Patron dzieci (zwłaszcza przystępujących do I Komunii św.), opiekun rycerstwa, przyzywany podczas wiosennych przymrozków.
  • Św. Serwacy to pierwszy biskup Belgii, żył w IV wieku. Św. Serwacego obrali za swojego patrona hutnicy, stolarze oraz uprawiający winorośl. Wzywano go także jako patrona od urodzajów, patrona od gorączki (febry) i reumatyzmu. Orędownik podczas przymrozków.
  • Św. Bonifacy to męczennik pierwszych wieków chrześcijaństwa, żył w III wieku.

1. W sobotę, 13 maja – M.B. Fatimskiej, 106 roczn. objawień w Fatimie.

Nabożeństwa Fatimskie 13 dnia od maja do października w tym roku będą miały porządek podobnie jak w ubiegłych latach:

Godz. 20.00 – Msza św., po niej Różaniec i procesja Fatimska wokół kościoła.

Intencja Mszy św. na Nabożeństwie Fatimskim będzie za poszczególne wioski (alfabetycznie tj. Małogoskie, Korczyn, Łosienek, Łosień, Łubno) z ofiar zebranych przy poświęceniu pól. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski z prośbą o błogosławieństwo dla rodzin, o błogosławieństwo w pracy, o oddalenie klęsk żywiołowych od naszych gospodarstw, domów i miejsc pracy…

Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o poprowadzenie różańca i niesienie figury MB Fatimskiej podczas procesji. W tym miesiącu Małogoskie. Teksty liturgiczne są przygotowane. Proszę mieszkańców Małogoskiego o odebranie ich z zakrystii.

1. Za 2 tygodnie, w sobotę, 20 maja, będzie uroczystość I Komunii św. Próby w kościele będą po majówce: jutro, wtorek i piątek.

Termin I Komunii św. w naszej parafii jest już od jakiegoś czasu stały, czyli w 3 sobotę maja.

Przypomnę, że Pierwsza rocznica Komunii św. (dla dzieci klas 4) jest w Boże Ciało.

1. Dziękuję młodzieży bierzmowanej za sprzątanie kościoła i otoczenia kościoła. Dziękuje im też za dar ołtarza dla naszego kościoła czyli feretron pod figurę Serca Jezusowego.

1. Do sprzątania kościoła w sobotę zapraszam kolejne rodziny z Łosienia:

Malaga Mariusz, Jakubowski Edward, Jakubowski Sylwester, Kieza Tomasz, Szymkiewicz Barbara, Podgórski Zbigniew, Jakubowski Jarosław, Jakubowska Maria, Chrzęszczyk Hubert, Piotrowski Adam.

1. W sobotę, 3 czerwca, ks. Sebastian planuje pielgrzymkę do Zamościa i sanktuarium w Krasnobrodzie na Roztoczu. Lista chętnych na wyjazd znajduje się w zakrystii. Szczegóły w późniejszym czasie.

1. Zapowiedź przedślubna pierwsza:
  • Magdalena Maria Nowak, panna z Łosienka

i Konrad Kosakiewicz, kawaler z Daleszyc.

Zapowiedź trzecia następujących par narzeczonych:

• Marta Nowak, panna z Łosienka i Szymon Wijas, kawaler z Łosienka.
  • Agnieszka Mróz, panna z Korczyna i Stefan Rowiński, kawaler z Rudy Strawczyńskiej.
  • Magdalena Giemza, panna z Łubnej i Piotr Piotrowski, kawaler z parafii Białogon.
  • Magdalena Łuczak, panna z Korczyna i Michał Skrzypczyński, kawaler z parafii Imielno.
  • Tomasz Opara, kawaler z Korczyna i Magdalena Bodzioch, panna z Piekoszowa.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami do ważnego zawarcia małżeństwa powinien powiadomić kancelarię parafialną.