• Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

   

 • Dziękuję za ofiary na tacę w ubiegła niedzielę przeznaczone na opłaty za energię elektryczną z kościoła.  Bóg zapłać!
 • Dzisiaj od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu, a o 15.40 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcam do udziału w tym Wielkopostnym Pasyjnym Nabożeństwie.

Tradycyjnie II Niedziela Wielkiego Postu, tj. dzisiejsza, jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

Odbywa się zbiórka ofiar do puszek, bądź na tacę na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Ofiary te są przeznaczone na wsparcie działalności ewangelizacyjnej, charytatywnej i oświatowej prowadzonych przez 1800 misjonarzy z naszego kraju. Niedziela misyjna obchodzona jest od 2005 r. właśnie w drugą niedzielę Wielkiego Postu. W tym samym roku powstało Dzieło Pomocy „Ad Gentes” – specjalne biuro, które w imieniu Episkopatu zajmuje się duchowym i materialnym wspieraniem misjonarzy. To ono rozdysponowuje środki zbierane w parafiach w niedzielę misyjną.

 • Dzisiejsza, ostatnia niedziela miesiąca, jest w naszej Parafii tzw. „Niedzielą Rycerską” to znaczy: suma w intencji Rycerzy i z ich udziałem, a wieczorem o godz. 19.00 jest comiesięczne spotkanie w salce pod plebanią. Dzisiejsze spotkanie ma charakter otwarty, czyli zapraszamy tych, którzy chcieli by wstąpić w szeregi Rycerzy.

 

 1. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową: o godz. 17.15 (po niej Msza św.) oraz o godz. 19.30. 

W tym tygodniu proszę o poprowadzenie rozważań: o 17.15 – Szafarze Kom. Św. i ich żony, a o godz. 19.30 – Rycerze Kolumba i ich żony.

Natomiast za 2 tygodnie: (8 marca) Legion Maryi oraz Uczniowie klas: VI, VII i VIII

 

         Przypomnę, że za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają:
 • Pierwszy Piątek Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.30. Droga Krzyżowa o stałej porze t.j 17.15 połączona z Nabożeństwem Pierwszopiątkowym.
 • Pierwsza Sobota Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. i Nabożeństwo o godz. 18.00. W liturgii 2 marca wspomina się św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna. W 326 roku, kilka lat po wydaniu edyktu o wolności wyznania wiary dla chrześcijan, Helena udała się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Korzystając ze skarbca cesarskiego, wystawiła wspaniałe bazyliki: Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Świętego Krzyża oraz Zmartwychwstania na Golgocie w Jerozolimie, Wniebowstąpienia Pańskiego na Górze Oliwnej. Dzięki jej pilnym poszukiwaniom chrześcijaństwo zawdzięcza odnalezienie relikwii Krzyża Chrystusowego. Zmarła w 330 roku. 
 • Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca marca. W tradycji Kościoła jest to Niedziela Adoracyjna. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie na wszystkich Mszach św. oraz pomiędzy Mszami (czyli od 9.00 do 10.00 i od 11.00 do 12.00). Po południu od godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Gorzkie Żale.

 

 1. Pierwsza niedziela miesiąca jest dla członków Żywego Różańca dniem comiesięcznych spotkań, zebrań. O godz. 8.00 jest Msza św. w intencji Kółek Różańcowych naszej Parafii, a po południu odbywają się spotkania w domach ze zmianą tajemnic różańcowych. Zapraszam RÓŻAŃCOWYCH w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 8.00, a po Mszy św. na krótkie zebranie organizacyjne w kościele.

 

1 marca (piątek) – to Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Środowiska Patriotyczne zapraszają na Mszę św. za Ojczyznę i Żołnierzy Wyklętych do Bazyliki Katedralnej w Kielcach w dniu 1 marca o godz. 15.00.

++++++++++++++++++++++++++++++

DUSZPASTERSTWO ROLNIKÓW DIECEZJI KIELECKIEJ Zaprasza na XXIII PIELGRZYMKĘ na Jasną Górę, połączoną z nocnym, diecezjalnym CZUWANIEM, w dniach 4/5 marca 2024 r. (z poniedziałku na wtorek) w przyszłym tygodniu. 

+++++++++++++++++++++++++++

Ekstremalna, nocna Droga Krzyżowa z Kielc-Dąbrowy na Święty Krzyż w tym tygodniu: z 1 na 2 marca (z piątku na sobotę). Zapisu należy dokonać online klikając w link formularza zgłoszeniowego.

Link do formularza zgłoszeniowego:
https://forms.gle/edHaR8WgPWKvdmzF8 

 

 

 1. W tym tygodniu, w sobotę, pierwsza w naszym dekanacie piekoszowskim Spowiedź rekolekcyjna w Jaworzni.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka:

Adam Malasy, Dariusz Majchrzyk, Iwona Zapała, Teresa Dudek, Elżbieta Wolska oraz Otylia Adamczyk i Cecylia Malasy.

              Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 prosimy następne rodziny z Łosienka:

Dudek Anna, Wijas Tomasz, Wijas Szymon, Kozieł Andrzej, Kozieł Michał, Kozieł Sebastian, Dudek Bogdan,  Gawlik Mariusz, Karliński Marian, Karliński Jan, Winczakiewicz Bogdan, Kowalski Rafał.

 

 1. W ciągu dwóch miesięcy tego roku z naszej Parafii odeszli do wieczności:

+ Nadia Wróbel, niemowlę,

+ Stanisław Bernat, lat 58 z Łosienka,

+ Wojciech Jasiński, lat 40 z Łubnej,

+ Józef Mróz, lat 76 pochodzący z Korczyna,

+ Józef Piec, lat 93 z Małogoskiego.

                Daj im, Panie, wieczny odpoczynek.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na niedzielę, 18 lutego 2024 r.

1 Niedziela Wielkiego Postu

 

 • Dzisiaj od godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu, a o godz. 15.40 śpiewamy Gorzkie Żale. Zachęcam do udziału w tym Pasyjnym Nabożeństwie.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 oraz o 19.30 w tym tygodniu rozważania prowadzą:

Piątek:

Godzina 17.15

Godzina 19.30

23 lutego

Małżonkowie i Rodzice

Młodzież

1 marca

Szafarze Kom. Św. i ich żony

Rycerze Kolumba i ich żony

 

 

 

 

 

 

Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę przed Mszą św. popołudniową, czyli o 15.40.

 

 1. Dobrze przeżyć Wielki Post to:
 • podjąć jakieś postanowienie tzn. czegoś sobie zakazać, albo coś sobie nakazać, zrezygnować z jakiejś przyjemności. A motywacją ma być miłość do Pana Jezusa, wzmocnienie swojej woli i wyrobienie w sobie dobrych cech charakteru, czyli cnoty. Dzieci mogą sobie odmówić korzystania (poza obowiązkowym) z komputera i telefonu … Dieta nie jest postem, bo motywacja jest inna.
 • powstrzymać się od udziału w różnych imprezach, które zakłócają powagę tego świętego czasu,
 • uczestniczyć w Nabożeństwach Wielkopostnych, rekolekcjach i przystąpić do spowiedzi. Rekolekcje w naszej parafii będą w V Niedzielę Wlk Postu czyli 17 do 20 marca br.
 • wielu podejmuje w Wielkim Poście postanowienie trzeźwości. Chwała im za to i niech im się uda wytrwać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • 19. II. – pon. – św. Konrada, pustelnika (XIV wiek)
 • 22. II. – czw. – święto Katedry św. Piotra
 • 23. II. – ptk – św. Polikarpa, męczennika z II wieku

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka:

Halina Garbat, Tomasz Koruba, Danuta Nizińska, Anna Nizińska, Katarzyna Olczyk, Janusz Baran, Janina Bernat, Eugeniusz Kosiński, Magdalena i Daniel Michalscy oraz Helena Wojda, Łukasz i Karolina Wotlińscy.

          Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 prosimy następne rodziny z Łosienka:

Gola Andrzej, Biernacki Józef, Dudek Teresa, Zapała Iwona, Kmiecik Ewelina, Adamczyk Otylia, Wolska Elżbieta, Majchrzyk Dariusz, Malasy Cecylia, Malasy Adam, Dudek Tomasz.