• Kościół parafialny

Środa - Św. Maksymiliana Kolbe

Czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Sobota - św. Jacka

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z serdeczną modlitwą

B. Zapowiedź przedślubna:

1. Sławomir Baran stanu wolnego zam w parafii Strzyżowice diecezja Sandomierska i Katarzyna Podstawka stanu wolnego zamieszkała w parafii tutejszej - zap. III

2. Konrad Paszowski stanu wolnego zam w parafii tutejszej i Anna Andrzykowska stanu wolnego zamieszkała w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Starachowicach - zap. I

C. Sprzątanie kościoła

Dziękujemy za obecność, posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty następującym osobom z Korczyna. Sprzątali:

Bogumiła Titkin, Franciszek Pięta, Grażyna Kotwica, Natalia Kotwica, Edyta i Rafał Kotwica, Henryka Wilk, Dagmara i Oliwier Wojnowscy, Agnieszka Frankowska, Jan Frankowski, Aleksander Bujak

Ofiarę dodatkowo złożyli:

Zapraszamy w sobotę na godz. 08.00 mieszkańców Korczyna z następujących rodzin:

Zbroszczyk Jan, Smolarczyk Zdzisław, Szymański Jakub, Klimczak Zofia, Mróz Jerzy, Mróz Szymon, Pięta Michał, Czupryńska Halina, Piotrowski Grzegorz. Pięta Jerzy, Pięta Karol, Pięta Wojciech.

D. Bieżące ogłoszenia

1. Miting AA dzisiaj o godz. 17.15 w sali pod plebanią

2. Dzisiaj nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00- natomiast Adoracja i Apel Pielgrzymkowy będzie o godz. 20.00. Zapraszam serdecznie.

3. Spotkanie Legionu Maryi w poniedziałek po mszy św.

4. We wtorek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam na godz. 20.00. na Eucharystię, Różaniec Fatimski i Procesję Światła.

5. We czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP- msze św. jak w każdą niedzielę, poświęcenie zbóż, owoców i ziół po każdej mszy św. Również we czwartek w Zajączkowie Dożynki Gminne Piekoszowskie. Rozpoczynają się mszą św. o godz. 14.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 tradycyjne Dożynki Dekanalne w Piekoszowie. Nasza parafialna pielgrzymka z wieńcem dożynkowym wyruszy o godz. 9.30 spod Kościoła- zapraszamy do wspólnego wędrowania do Matki Bożej Miłosierdzia. Proszę Jednostkę Straży Pożarnej z Łosienka o pomoc w naszym pielgrzymowaniu i dziękuję. Powrót we własnym zakresie.

7. Zapraszam na nabożeństwa tygodniowe- w środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek na Nabożeństwo Koronki Miłosierdzia Bożego

Modlitwa - Święty Michale Archaniele
Święty Michale Archaniele!/ Wspomagaj nas w walce, /a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha/ bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, /
pokornie o to prosimy, /