• Kościół parafialny

Poniedziałek - NMP Różańcowej

Środa - bł. Wincentego Kadłubka

Piątek - Uroczystość Odpustowa Macierzyństwa NMP

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z serdeczną modlitwą

B. Zapowiedź przedślubna:

Damian Mróz stanu wolnego i Angelika Kotwica stanu wolnego oboje zamieszkali w parafii tutejszej - zap. II

C. Sprzątanie kościoła

Dziękujemy za obecność, posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty następującym osobom z Korczyna. Sprzątali:

Karol i Martyna Stępień, Małgorzata, Maja, Nela i Oskar Stępień, Bogusława Mróz, Regina Malaga, Mariola i Adrian Stępień, Józefa Stępień, Marcin i Nikola Stępień, Marek Łukasik, Łukasz Szymkiewicz

Ofiarę dodatkowo złożyli: Teodozja Stępień

Zapraszamy w sobotę na godz. 08.00 mieszkańców Korczyna z następujących rodzin:

Raus Alicja, Raus Wacław, Daniel Krzysztof, Chruściak Marcin, Barański Adam, Gorzelak Eugeniusz, Gawior Czesław, Gołuch Anna, Gołuch Karol, Jasiński Stanisław, Łukasik Stanisław,

D. Bieżące ogłoszenia

1. Miting AA dzisiaj o godz. 17.15 w sali pod plebanią

2. Nie będzie dzisiaj Adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na przygotowania do Bierzmowania

3. Jutro jedziemy do chorych od godz.10.00. Ks. Piotr -Korczyn i Małogoskie, ks. proboszcz pozostałe wioski.

4. W środę o godz. 17.00 spotkanie ministrantów. (Przed mszą św.)

5. Spotkanie Legionu Maryi w tym tygodniu we czwartek po mszy św. o godz. 18.00 i Różańcu

6. W piątek Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Macierzyństwa NMP. Msze św. o godz. 9.00; 12.00-suma, 18.00. Na sumie uroczysta procesja. Zapraszam panie do feretronów i obrazów, Rycerzy Kolumba i ministrantów. Niech to będzie dzień święty dla nas i kto nie musi pracować niech świętuje.
Nie obowiązuje na terenie parafii wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Dzisiaj na mszę św. o godz.16.00 i na spotkania zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament 13 października. Również podobne spotkanie będzie o godz. 15.00 w sobotę 12 października. Obecność obowiązkowa. Spowiedź kandydatów, świadków i rodziców indywidualnie.

8. W przyszłą niedzielę wizytacja kanoniczna ks. Bpa Mariana Florczyka

10.00 Przywitanie ks. Biskupa. Eucharystia. Po mszy św. - Błogosławieństwo dzieci do lat 6 włącznie. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.

11.15 Modlitwa za zmarłych na cmentarzu ( wierni z 12.00 i z 10.00 mogą się udać na cmentarz grzebalny około 11.15).

12.00 Eucharystia i Sakrament Bierzmowania

9. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam nawet tych, którzy będą na mszy św. wizytacyjnej dopołudnia.

10. Zapraszam przez cały październik na Nabożeństwo Różańcowe. Różaniec w dzień powszedni po mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 15.30 przed mszą św. popołudniową.

Modlitwa - Święty Michale Archaniele
Święty Michale Archaniele!/ Wspomagaj nas w walce, /a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha/ bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, /
pokornie o to prosimy, /a Ty Wodzu niebieskich zastępów, /szatana i inne duchy złe, /które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen