• Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

Logowanie

 

Ogłoszenia parafialne na niedzielę, 19 września 2021 r.

25 Niedziela Zwykła

Po mszy św. o godz. 16.00 zapraszam rodziców dzieci klas 3-cich, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. na pierwsze spotkanie organizacyjne.

 

 

Kalendarz liturgiczny:

 • 21 września, wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 • 23 września, czwartek – św. o. Pio, a także św. Tekli, dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa („Po świętej Tekli będziem ziemniaki piekli” – mówi przysłowie)

 

Zapraszam do udziału we Mszy świętej polowej pod pomnikiem partyzanckim w lesie Korczyńskim dzisiaj o godz. 14.00.

 

 1. W piątek, ostatni miesiąca, Msza na cmentarzu o godz. 19.00

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy o 12.00 (po sumie) pierwsze organizacyjne spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy 8) i ich rodziców.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 26 września, na Mszy św. popołudniowej (godz. 16.00) odbędzie się ceremonia uroczystego wprowadzenia i zaprzysiężenia nowo wybranej Rady Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Funkcje w Radzie są kadencyjne (1 rok). Na ostatnim spotkaniu odbyły się wybory, a w przyszłą niedzielę będzie zaprzysiężenie i błogosławieństwo.

         Natomiast przed Mszą, czyli o godz. 15.30 odbędzie się przyjęcie nowych członków, czyli tzw. Ceremonia Zasad Rycerskich Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa. Rycerze Kolumba zachęcają mężczyzn pełnoletnich, wierzących i praktykujących, którzy chcieliby dołączyć do grona Rycerzy przy naszej Parafii. Ceremonia jest otwarta dla wszystkich dlatego zapraszamy wszystkich parafian na te obrzędy.

 

 

 1. W dniach 25-26 września br. Na Jasnej Górze odbywać się będzie już po raz 37 Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Zapraszam do udziału w tym ogólnopolskim święcie rodziny naszej parafii.

 

 1. W przyszłą niedzielę doroczne liczenie wiernych obecnych na mszach św. i przystępujących do Komunii św.

 

 1. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom Łosienka i za ofiarę na kwiaty do ołtarza i środki czystości do sprzątania:

         Teresa Kot, Aurelia Sztandera, Cecylia Wilk, Teresa Więcek, Barbara Kozieł, Lucyna Paszowska, Renata Kot, Rafał Konieczny, Wojciech Paszowski, Piotr Gos, Edyta Gąsiorowska oraz Czesław Gos, Józefa Kot.

 Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 proszę następne rodziny z Łosienka:

Sideł Jerzy, Zaleśny Dariusz, Sideł Genowefa, Dobosz Mariusz, Płusa Czesław, Wilk Eugeniusz, Podsiedlik Jacek, Stępień Piotr, Stępień Dawid, Szmit Grzegorz.

 

7.  Z naszej parafii w ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Wiktor Kotwica z Korczyna. Wieczny odpoczynek daj mu Panie.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Słowo Biskupa Kieleckiego z okazji zakończenia

jubileuszu 850-lecia Katedry Kieleckiej

 

                     Drodzy Diecezjanie i Czcigodni Bracia Kapłani!

       Nasza jubileuszowa Katedra Kielecka została obdarzona przez Ojca Świętego Franciszka duchowymi przywilejami zyskania odpustu zupełnego, a także darem apostolskiego błogosławieństwa. Powoli jednak dobiega bogaty w wydarzenia natury religijnej i naukowej kres roku jubileuszowego, którego duchowe piękno ubogaciły przebudowane organy katedralne. One to od 15 sierpnia br. w uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, harmonią i mocą swoich dźwięków zapraszają nas do wyśpiewania Bogu w Trójcy Świętej Jednemu wdzięcznego Te Deum Laudamus!

                        Moi drodzy!

          Takim dniem wdzięczności Bogu i ludziom, którzy na zawsze wpisali się w historię tej czcigodnej świątyni - a od ponad dwóch wieków matki wszystkich kościołów naszej diecezji kieleckiej - będzie sobota 2 października 2021 r. W tym dniu pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, w obecności zaproszonych księży biskupów, kapłanów, wiernych parafii katedralnej, mieszkańców Kielc oraz pielgrzymów reprezentujących Róże Żywego Różańca będziemy dziękować Bożej Opatrzności przez pośrednictwo Maryi Łaskawej Pani Kieleckiej i Królowej Różańca św. za 850 lat naszej jubileuszowej Katedry.

                       Drodzy bracia i siostry!

        Z całego serca zapraszam was na te jubileuszowe uroczystości, które dzięki waszej obecności będą przede wszystkim żywym świadectwem wiary Kościoła kieleckiego. Tym samym pozwólcie - jak uczy Ojciec Święty Franciszek - aby łaska chrztu zawsze owocowała na drodze świętości. Pozwólcie, aby wszystko było otwarte na Boga i Jego miłość ofiarowaną nam w Jezusie Chrystusie, dlatego każdego dnia wybierajcie Boga wciąż na nowo. Nie zniechęcajcie się, ponieważ macie moc Ducha Świętego do tego, by świętość i pojednanie, prawda i miłość oraz autentyczna wolność były możliwe. One w głębi naszych serc są dojrzałym owocem Ducha Świętego (por. Ga 5, 22-23) (zob. Gaudete et exsultate, 15).

         W tym trudnym dla wielu czasie, ale przy zachowaniu całkowitej wolności wyboru, bądźmy razem, bowiem wspólnota uczniów i świadków jest ulubioną wspólnotą Jezusa (por. Mt 18, 20). Jego obecność pośród nas i dla nas w Bożym Słowie i Eucharystii umacnia nas na drodze naszego dalszego pielgrzymowania, którego ewangeliczna jakość „bycia światłem i solą ziemi” jest bardzo potrzebna współczesnemu światu (por. Mt 5, 13-16).

         Waszej łaskawej modlitwie: małżonków, rodziców, dzieci i młodzieży - zwłaszcza osobom starszym, chorym i cierpiącym, a także wszystkim wspólnotom życia konsekrowanego - powierzam jubileuszowe oczekiwanie oraz spotkanie na kieleckim wzgórzu katedralnym i z serca wam błogosławię

 

                        Wasz Biskup        † Jan Piotrowski                    

 

  

  

 

 +++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

            Fałszywe dokumenty ukończenia kursu przedmałżeńskiego

 

 Kuria Diecezjalna w Kielcach na prośbę Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski oraz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, przesyła  otrzymane od Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów zawiadomienie o  sprzedawaniu na portalach internetowych fikcyjnych zaświadczeń ukończenia kursów dla narzeczonych, rzekomo wystawianych przez klasztory dominikańskie w Polsce

W załączeniu przesyłamy przekazaną przez Sekretariat Polskiej Prowincji Dominikanów dokumentację, zawierającą fałszywe pieczęcie klasztorów dominikańskich, fałszywą pieczątkę z nazwiskiem Mirosław Pilśniak OP (który nie działa i nie działał „z upoważnienia proboszcza”) oraz najprawdopodobniej fikcyjnej doradczyni z poradni przedślubnej, Marii Kaszuby. Przedstawiony proces podrabiania dokumentów jest niedopuszczalny.

Zwracamy się z prośbą do Czcigodnych Księży Proboszczów i Wikariuszy oraz osób posługujących w kancelariach parafialnych, aby zwracali uwagę na dokumenty jakie petenci przedstawiają w kancelarii parafialnej, aby unikać działania automatycznego i rutynowego, na których bazują fałszerze.

Przypominamy jednocześnie, że zaświadczania wystawiane przez internetowy portal "nauki.plsą fałszywe i nie można ich przyjmować do dokumentacji przedmałżeńskiej.

 

Ks. Sebastian Wieczorówek

Notariusz Kurii

 

 

 

  

 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++