• Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

 • Kościół parafialny

Logowanie

 

Intencje modlitewne na październik:

            Papieska:

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

             Parafialna:

O umiłowanie modlitwy różańcowej przez wszystkich naszych parafian i gorliwość w jej rozważaniu przez członków Żywego Różańca. Abyśmy w ten sposób wszyscy odpowiedzieli na prośbę Matki Bożej: „Odmawiajcie różaniec”. A także o opiekę Aniołów Stróżów nad nami (Święto Aniołów Stróżów obchodzimy 2 października)

 

 

Ogłoszenia Parafialne na niedzielę 2 października 2022 r.

27 Niedziela Zwykła

 

 1. Nabożeństwo różańcowe w niedziele o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Czyli porządek liturgii w tygodniu:
 • 17.00 – Msza św.
 • 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe
 • 18.00 – Msza św.

Nie ma nic piękniejszego jak widok rodziny modlącej się wspólnie na różańcu. Niech w tym różańcowym miesiącu ten widok będzie częsty w naszych domach, a wtedy rodziny będą mocne wiarą i wzajemną miłością.

 

 1. W związku z miesiącem różańcowym, który przeżywamy proponujemy dzieciom „KONKURS RÓŻAŃCOWY”. W ubiegłym roku dzieci wykonywały różańce różną techniką i z różnego rodzaju materiału. W tym roku proponujemy pracę plastyczną, tzn. rysunek, obrazek, plakat (format A4) o jednej z tajemnic różańcowych – od klasy 0 do 6. Natomiast klasy 7, 8 i starsze: rozważanie jednej z tajemnic różańcowych w jakiejś pięknej oprawie graficznej (format A4). Prace dzieci będą prezentowane w dekoracji przy ołtarzu.

 

 1. Do poprowadzenia różańca w tym tygodniu zapraszam:
 • W poniedziałek – kandydaci do bierzmowania.
 • We wtorek – uczniowie klas 4 ze szkoły w Łosieniu i Korczynie.
 • W środę – klasy 5.
 • W czwartek, który jest Pierwszym Czwartkiem Miesiąca – Apostolat Margaretka.
 • W piątek – Kółka Różańcowe Parafii w ich święto.
 • W sobotę – Legion Maryi.

 

 1. W tym tygodniu przypadają:
 • Pierwszy Czwartek Miesiąca jest w Kościele dniem modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • Pierwszy Piątek Miesiąca – to dzień wynagrodzenia Najśw. Sercu Jezusa. Nabożeństwo połączone z Różańcem. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Szczególnie przypominam dzieciom pierwszokomunijnym o praktyce I Piątków Miesiąca.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • Wtorek, 4. X. – św. Franciszka z Asyżu.
 • Środa, 5. X. – św. S. Faustyny. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. z oddaniem czci relikwiom św. S. Faustyny. Odpust w Szczukowicach.
 • Piątek, 7. X. – Matki Bożej Różańcowej. Jest ono obchodzone tego właśnie dnia na pamiątkę zwycięstwa wojsk chrześcijańskich nad muzułmańskimi w bitwie pod Lepanto w 7. X. 1571 roku. Jest to Święto patronalne Róż Żywego Różańca – Msza święta za wszystkie Koła Różańcowe naszej parafii o godz. 17.00, po niej Nabożeństwo Różańcowe i Pierwszopiątkowe.

 

 1. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła mieszkańcom Małogoskiego i za ofiarę na kwiaty do ołtarza i na środki czystości:

         Karolina Płusa, Danuta Płusa, Renata Wąsowicz, Katarzyna Kowalczyk, Łukasz Płusa, Bogusław Pietrowski, Mieczysław Chruściak i Marta Wąsik.

Do sprzątania w sobotę na godz. 8.00 proszę następne rodziny z Małogoskiego:

Picheta Aleksandra, Picheta Waldemar, Snoch Józef, Snoch Stanisława, Gos Sławomir, Piotrowski Stanisław, Kowalczyk Mieczysław, Pniewski Grzegorz, Snoch Stefania, Gos Robert.

 

 1. Wyjazd na czuwanie nocne na Jasnej Górze we wtorek o godz. 17.00. Autobus będzie jechał trasą tak jak dawniej zabierając po drodze. Zachęcam do włączenia się w to czuwanie poprzez transmisję „Jasna Góra na żywo”.

 

 1. W czwartek ks. Sebastian zaprasza na spotkanie ministrantów najmłodszych tj. z klasy 4 i 5. Zebranie w kościele po Mszy św. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę w całej Polsce odbywać się będzie doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

 

 1. W wtorek, 11 października, przeżywać będziemy Odpust parafialny Macierzyństwa NMP. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Bogdan Giemza, salwatorianin.

 

 1. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2023. Cena 35 zł.

 

 1. W tym ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: + Henryk Piotrowski z Korczyna – Sochowa. Daj mu, Panie, wieczny odpoczynek …

 

 

           Dziękuję p. Stanisławowi Podstawce z Korczyna za wykonanie w tych dniach otynkowania muru kościoła (od strony Korczyna) i pomalowanie go. Dziękuję za pomoc w tych pracach p. Markowi Baranowi z Łubnej. Jeśli to otynkowanie i pomalowanie się sprawdzi, wytrzyma zimę i dłużej ... to będziemy remontować mur kościelny dalej.

 

 :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

             Tygodnik „Niedziela” z dnia 11 września podejmuje temat uzależnienia dzieci od smartfonów:

Psycholodzy i terapeuci biją na alarm: lawinowo rośnie liczba dzieci, które wymagają interwencji specjalisty, ponieważ wykazują klasyczne objawy uzależnienia – tym razem w grę wchodzą nie narkotyki, dopalacze, alkohol czy papierosy, lecz niewinne z pozoru smartfony. W specjalnej broszurce można znaleźć wyjaśnienie, dlaczego urządzenia te stały się tak bardzo niebezpieczne dla dzieci i młodzieży, oraz porady, jak pomóc młodym osobom uzależnionym od nich.

                                       

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dziękuję za ofiary składane na pokrycie kosztów malowania kościoła wewnątrz i na zewnątrz (dach i gzymsy). Bóg zapłać!

 

  .................................................................................................................

Konferencja dla małżonków wygłoszona przez P-wa Grzybowskich z okazji Dnia Męża i Żony w dniu 10 lipca jest na naszej stronie internetowej (w zakładce: TRANSMISJA ONLINE). Zachęcam do jej wysłuchania zarówno małżonków jak i młodych, narzeczonych ...

   

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

 Stałe, cykliczne spotkania grup duszpasterskich i innych w naszej parafii:

 • W pierwszą  niedzielę miesiąca o godz. 8.00 comiesięczna Msza św. w intencji Kółek Różańcowych. Są w naszej Parafii Kółka Różańcowe do Krwi Chrystusa, Kółka Różańcowe Modlitwy Rodziców za Dzieci, Kółka Koronkowe...
 • W ostatnią niedzielę miesiąca, o godz. 12.00 „Msza święta Rycerska”, czyli w intencji Rycerzy Kolumba. Spotkanie Rycerzy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 19.00.
 • W każdą II Niedzielę Miesiąca Msza św. za Legion Maryi. Natomiast spotkania Legionu Maryi odbywają się co tydzień.
 • W każdą niedzielę o godz. 17.15 odbywają się w sali pod plebanią mitingi AA.

    

************************************************

 

Nabożeństwa Fatimskie 13 dnia od maja do października w tym roku będą miały porządek podobnie jak w ubiegłych latach:

Godz. 20.00 – Msza św., po niej Różaniec i procesja Fatimska wokół kościoła.

Intencja Mszy św. na Nabożeństwie Fatimskim będzie za poszczególne wioski (alfabetycznie tj. Korczyn, Łosienek, Łosień, Łubno i Małogoskie) z ofiar zebranych przy poświęceniu pól. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski z prośba o błogosławieństwo dla rodzin, o błogosławieństwo w pracy, o oddalenie klęsk żywiołowych od naszych gospodarstw, domów i miejsc pracy…

Mieszkańców poszczególnych wiosek proszę o poprowadzenie różańca i niesienie figury MB Fatimskiej podczas procesji.

 

   ************************************************

 

 

                       Informacja dla Ukraińców:

Liturgia greckokatolicka odbywa się w Auli Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54, ul. Wesoła 54 w Kielcach, w niedziele o godz. 10:00

 

Liturgia prawosławna sprawowana jest w Cerkwi prawosławnej św. Mikołaja przy ul. Bodzentyńskiej 46 w Kielcach, w niedziele o godz. 10:00

 ************************************************************

  

               Fałszywe dokumenty ukończenia kursu przedmałżeńskiego

 

 Kuria Diecezjalna w Kielcach na prośbę Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski oraz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, przesyła  otrzymane od Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów zawiadomienie o  sprzedawaniu na portalach internetowych fikcyjnych zaświadczeń ukończenia kursów dla narzeczonych, rzekomo wystawianych przez klasztory dominikańskie w Polsce

W załączeniu przesyłamy przekazaną przez Sekretariat Polskiej Prowincji Dominikanów dokumentację, zawierającą fałszywe pieczęcie klasztorów dominikańskich, fałszywą pieczątkę z nazwiskiem Mirosław Pilśniak OP (który nie działa i nie działał „z upoważnienia proboszcza”) oraz najprawdopodobniej fikcyjnej doradczyni z poradni przedślubnej, Marii Kaszuby. Przedstawiony proces podrabiania dokumentów jest niedopuszczalny.

Zwracamy się z prośbą do Czcigodnych Księży Proboszczów i Wikariuszy oraz osób posługujących w kancelariach parafialnych, aby zwracali uwagę na dokumenty jakie petenci przedstawiają w kancelarii parafialnej, aby unikać działania automatycznego i rutynowego, na których bazują fałszerze.

Przypominamy jednocześnie, że zaświadczania wystawiane przez internetowy portal "nauki.plsą fałszywe i nie można ich przyjmować do dokumentacji przedmałżeńskiej.

 

Ks. Sebastian Wieczorówek

Notariusz Kurii

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++