• Kościół parafialny

**********************************

Ogłoszenia Parafialne na 5 Niedzielę Wielkanocną

15 maja 2022 r.

Dziękuję wszystkim uczestniczącym w uroczystości odpustowej ku czci św. Izydora, szczególnie asyście procesyjnej. Bóg zapłać!

„Św. Izydorze Oraczu. Bądź  nam w Łosieniu patronem i pomagaj nam, abyśmy pracą naszą na roli oraz modlitwą zdołali osiągnąć Królestwo Pana naszego Jezusa Chrystusa”.

1)  Poświęcenie pól 15 maja:

14.30

Korczyn Sochów, Zalesie, Górki i Kopaniny – ołtarze w tych miejscach co w ubiegłym roku.

17.30

1 ks.: Korczyn Huta od lasu I ołtarz przy kapliczce pod domem rodz. Frankowskich, drugi proszę aby przygotowali mieszkańcy Grabów na krzyżówce, trzeci przy krzyżu pod domem Zofii Klimczak, 4 – w szkole – tutaj spotkanie i zakończenie Majówką.

2 ks.: Korczyn Ukraina i Kolonia od krzyża pod domem Rafała Mędreckiego, drugi przy krzyżu pod domem rodz. Jasińskich i Łukasików, 3 ołtarz pod kapliczką przy domu Jedlińskich, 4 – w szkole i tu zakończenie Majówką.

Majówka w szkole w Korczynie jest związana ze św. Janem Pawłem II. Tam, w holu szkoły jest piękna płaskorzeźba św. Jana Pawła II, w piątek była kolejna rocznica zamachu na jego życie, a 20 maja, w piątek, kolejna rocznica urodzin Karola Wojtyły.

2)  22 maja 2022 roku (w przyszłą niedzielę) będzie miała miejsce beatyfikacja Pauliny Jarico – założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca. Jej pragnieniem było „Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”. Dzięki niej obecnie w każdej parafii całego świata istnieją Róże Różańcowe. Dla należących do Róż Różańcowych to wielka łaska i radość, że będziemy mieć kolejną orędowniczkę w naszych sprawach w niebie.  Niech słowa Pauliny: „wszystkie dobra przyszły do mnie przez różaniec” staną się zachętą dla wszystkich o owoce naszej codziennej modlitwy różańcowej.

„Polskie Dziękczynnie” za beatyfikację Pauliny, które będzie miało miejsce w czasie  II Krajowego Kongresu Różańcowego który łączy się w tym roku z X Ogólnopolską Pielgrzymką Żywego Różańca na Jasną Górę 3 i  4 czerwca 2022 r.

3) Jutro, 16 maja –święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.

W związku z tym świętem na jutrzejszą Majówkę zapraszam Legion Maryi, także członków wspomagających. Będzie to tzw. „Majówka Legionowa”, a modlić się będziemy szczególnie za naszą Ojczyznę w dniu święta naszego Patrona, św. Andrzeja Boboli.

4)  Pierwsza Komunia św.