• Kościół parafialny

Czwartek- Oktawa Bożego Ciała

Piątek- Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa -odpust w Wiernej Rzece

Sobota -Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z serdeczną modlitwą

B. Zapowiedź przedślubna:

1. Łukasz Kuchta stanu wolnego zam w parafii św. Franciszka i Hiacynty w Kielcach i Dominika Frankowska stanu wolnego zam w parafii tutejszej - zap III

C. Sprzątanie kościoła

Dziękujemy za obecność, posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty następującym osobom z Korczyna. Sprzątali:

Pietrowski Jan, Kowalski Henryk i Elżbieta, Kowalski Leszek, Kowalska Małgorzata, Raus Michał i Anna, Pięta Katarzyna, Słowińska Teresa, Nowakowska Maria

Ofiarę dodatkowo złożyli: Kowalska Józefa, Helena Pietrowska, Opara Ewa

Zapraszamy w piątek na godz. 19.00 mieszkańców Korczyna z następujących rodzin:

Woś Maria, Pach Tomasz, Smolarczyk Andrzej, Smolarczyk Grzegorz, Kutz Norbert, Kowalski Sławomir, Kowalski Maciej, Kowalski Błażej, Kowalski Zbigniew, Orzechowski Leszek, Podgórski Zdzisław, Podgórski Jan

D. Bieżące ogłoszenia

1. Miting AA dzisiaj o godz. 17.15 w sali pod plebanią

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy wynagradzające Suplikacje. Komunikat ks. Biskupa.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 18.00 do 19.00

4. Spotkanie Legionu Maryi we wtorek po mszy św.

5. W przyszłą niedzielę na sumę zapraszam Rycerzy Kolumba. Spotkanie Rady Rycerzy o godz. 19.00 na sali pod plebanią

6. Zapisy na lipcowe czuwanie na Jasnej Górze z 04/05 lipca (czwartek- piątek) od dzisiaj w zakrystii

7. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. O godz. 9.00;12.00;18.00. Powstrzymajmy się od niekoniecznych prac i zajęć- świętujmy po chrześcijańsku.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć pięknie Boże Ciało- Renacie i Krzysztofowi Dudzic, Iwonie i Andrzejowi Dudek, Agnieszce i Tomaszowi Koruba oraz Czesławowi Jaworskiemu, Marii i Tadeuszowi Dudek oraz wszystkim, którzy im pomagali za zorganizowanie ołtarzy. Były bardzo piękne. Proszę też o ich wykonanie w Oktawę Bożego Ciała. Wszystkim zaangażowanym w procesję składam podziękowanie - druhom Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosienku, Rycerzom Kolumba, dzieciom, dziewczynkom za sypanie kwiatów, naszym paniom za niesienie feretronów i obrazów, Rycerzom Kolumba za niesienie chorągwi, krzyża, ministrantom, organiście, wszystkim parafianom za piękny i liczny udział.

9. We czwartek o godz. 18.00 Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na procesję do czterech ołtarzy wokół kościoła. Porządek podobny jak w Uroczystość Bożego Ciała. Poświęcimy tradycyjnie wianki.

10. Dzisiaj Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach w naszych modlitwach i dobrym słowie dla nich.

11. Klub "Ekstremalni" organizuje rajd rowerowy. We wtorek o godz. 15.00 wszyscy chętni dzieci i rodzice spotykają sie pod Szkołą w Korczynie. Zapraszamy dzieci i rodziców. Zakończymy spotkaniem przy ognisku na boisku za plebanią.

12. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Kazimiery Malarczyk z Łosienka.

13. Dla chorego Piotrka z Korczyna zebraliśmy 12 340 zł. Bardzo dziękuję wszystkim w imieniu własnym, Piotrka i jego rodziny. Módlmy sie za niego.

Modlitwa - Święty Michale Archaniele
Święty Michale Archaniele!/ Wspomagaj nas w walce, /a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha/ bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, /
pokornie o to prosimy, /
a Ty Wodzu niebieskich zastępów, /szatana i inne duchy złe, /które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen