• Kościół parafialny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.04. 2018

A .Liturgia

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z serdeczną modlitwą

B. Zapowiedź przedślubna:

1. Kamil Wróblewski kawaler zamieszkały w Nowej Słupi parafia tamtejsza i Emilia Kot panna zamieszkała w Łosienku parafia tutejsza -zapowiedź II

2. Krzysztof Sidło kawaler zamieszkały w Łosieniu parafia tutejsza i Ewa Koćwin panna zamieszkała w Kopaninach parafia Wierna Rzeka -zapowiedź II

3. Przemysław Kowalczyk kawaler zamieszkały w Korczynie i Ewelina Bańbura panna zamieszkała w Łosieniu oboje parafia tutejsza - zapowiedź I

4. Hubert Gwóźdź kawaler zamieszkały w Kielcach parafia św. Wincentego Pallottiego i Monika Majchrzyk panna zamieszkała w Łosienku parafia tutejsza - zapowiedź I

5. Łukasz Mróz kawaler zamieszkały w Korczynie i Aleksandra Styczeń panna zamieszkała w Zielonkach koło Malborka parafia Szropy - zapowiedź I

C. Sprzątanie kościoła

Dziękujemy za obecność, posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty następującym osobom z Korczyna. Sprzątali:

Ewa i Weronika Pach, Maciej Kowalski, Monika Kowalska, Anna Kutz, Grzegorz, Anna, Dawid, Bartek, Magda Smolarczyk, Jan Podgórski, Sławomir i Magdalena Kowalscy, Justyna Smolarczyk, Patrycja i Kuba Szymkiewicz

Ofiarę dodatkowo złożyli: Cecylia Smolarczyk, Zdzisław i Alicja Podgórscy, Zofia Kowalska, Marianna Smolarczyk

Zapraszamy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców Korczyna z następujących rodzin:

Jas Irena, Jas Paweł, Wieczorkiewicz Jan, Kuzka Piotr, Skorupka Krystyna, Pięta Janusz, Marszałek Grzegorz, Marszałek Henryk, Chruściak Józef, Smolarczyk Jerzy, Smolarczyk Łukasz, Chruściak Alfreda, Chruściak Kamil, Kwiatkowski Mariusz.

C. Bieżące ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela to II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Cały tydzień to Tydzień Biblijny. W tym roku czytamy List do Rzymian. W tym tygodniu pół godziny przed każdą mszą św. będziemy ten List czytać. Zapraszam też do czytania w domach.

2. Zapraszam na Adorację dzisiaj od 18.00- do 19.00.

3. Zapraszamy dalej na Weekendowy Kurs Przedmałżeński w naszej parafii w dniach 27-29 kwietnia (piątek od 15.00 do niedzieli do 15.00). Obecność w tych dniach obowiązkowa. Zapisy w zakrystii.

4. Miting AA dzisiaj o godz. 17.15 w sali pod plebanią

5. We wtorek tutaj w kościele o godz. 19.00 spotkanie katechetów z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych- prosimy, żeby choć jeden rodzic był obowiązkowo.

6. W środę na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów. Po mszy św. zbiórka.

7. W nocy z 20 na 21 kwietnia (z piątku na sobotę) kolejna Nocna Droga Światła- tym razem przejdziemy 29 kilometrów z kościoła przez Małogoskie, Korczyn Sochów, Zalesie, Górki, Kopaniny, Hutę, trasą byłej kolejki wąskotorowej, dalej duktem leśnym do tzw. Białego Krzyża, następnie do Figury na Michalej Górze, duktem leśnym do Rudy Zajączkowskiej, Wiernej Rzeki, do Lasku, Jeżynowa, Łosienka i do kościoła. To nasze nocne spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Zapraszam wszystkich na piękną modlitwę. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 21.00. Wychodzimy o godz. 22. 00.

8. Plany budowlane na ten rok.

9. Dziękuje Rycerzom Kolumba za pomoc w czyszczeniu posadzki- przestawianie ławek, sprzątanie, podklejanie mebli filcem, zamontowanie płaskorzeźby św. Jana Pawła II- pracowali Zdzisław Podgórski, Henryk Walas, Andrzej Jedliński, Nowakowski Paweł, Dariusz Stępień, Grzegorz Smolarczyk, Stanisław Piotrowski, Stanisław Podstawka, Dariusz Czarnecki, Ryszard Wróbel, Mateusz Stępień, Kamil Gajos.